Kokį šriftą naudoti prezentacijos skaidrėse?

 

Kokį šriftą naudoti prezentacijos skaidrėse? Turbūt, tai vienas iš retų klausimų, iškylančių  absoliučiai kiekvienam prezentaciją ruošiančiam asmeniui. Kartais jį atsakyti labai paprasta, nes įmonė ar prekės ženklas jau turi savo stiliaus vadovą (brandbook), kuriame iš anksto nurodyta kas ir kaip turi atrodyti. Tačiau stiliaus vadovo neturint išsirinkti tarpusavyje derančias šriftų poras yra gana sudėtinga užduotis. Nepamirškite – juk šiandien turime prieigą prie tūkstančių skirtingų šriftų, kurie ne visada dera stilistiškai, vieni kitus užgožia ar yra sunkiai skaitomi. Todėl tam, kad šriftus jums ateityje derinti būtų paprasčiau, mes atrinkome mūsų mėgstamas šriftų porų kombinacijas bei išskyrėme kelias svarbias taisykles jų derinime.

Pirmiausia prisiminkime: šriftai turi vienas kitą papildyti, nekonkuruoti ir būti lengvai skaitomi. Jūsų tikslas yra pateikti informaciją greičiausiai suprantamu būdu (apie tai daugiau skaitykite čia). Žemiau susipažinkite su 3 taisyklėmis, kuriomis vadovaudamiesi galėsite lengviau rasti  savo mėgstamų šriftų kombinacijas.

3 taisyklės prezentacijos skaidrių šriftams parinkti

Pirmoji taisyklė – naudokite tas pačias šriftų šeimas. Kai ta pati šrifto versija turi ir serifinę (angl. Serif, serifiniai šriftai raidėse turi auseles) ir neserifinę (angl. Sans-serif, neserifiniai šriftai auselių neturi) versijas, dažnai tarpusavyje jos sudaro didelę šrifto šeimą. Tokios šriftų šeimos turi visas šrifto ryškumo, kursyvo ir kitas išplėstas versijas, todėl jų panaudojimas tampa ypač platus ir įvairus. Geri tokių šriftų pavyzdžiai yra Lucida ir Lucida Sans, arba Meta ir Meta Sans. Naudodami tokias šriftų poras savo prezentacijoje atrodysite labai profesionaliai ir konstruktyviai.

Antroji taisyklė – naudokite šriftus kurie yra kontrastingi vienas kitam, bet visvien derantys tarpusavyje. Dažniausiai tokia šriftų pora taps serifinis ir neserifinis šriftas. Gali būti šiek tiek sunkoka sukombinuoti tokius du šriftus savo prezentacijoje turint mažai grafikos dizaino darbų patirties, bet jeigu savo informaciją sudėliosite į labai aiškią hierarchiją (apie teksto hierarchiją daugiau rasite įraše Kaip sukurti geras prezentacijos skaidres?), tuomet viskas atrodys tikrai gražiai ir profesionaliai. Tokias šriftų poras jūsų prezentacijos skaidrėse geriausia naudoti kai jau turite vieną naudojamą šriftą ir tam, kad prezentacijos skaidrės neatrodytų nuobodžiai, norite surasti jį papildantį šriftą.

Trečioji taisyklė – poruokite šriftus atsižvelgdami ar jie serifiniai ar ne. Kitaip sakant, porą kurkite tik iš dviejų skirtingų serifinių šriftų arba atvirkščiai, tik iš neserifinių. Kadangi egzistuoja labai daug skirtingų šriftų, galite rasti ir labai daug skirtingų stilių, kurios sudarytų gražias poras. Pavyzdžiui, klasikinio stiliaus Caslon arba Garamond serifinius šriftus galite derinti su modernesniais serifiniais Gill Sans arba Lucida Grande šriftais. Neserifiniai šriftai tarpusavyje dera tuomet kai bandote sužaisti su storais ir plonais skirtingų šeimų šriftais ir jų dydžiais. Tokie šriftų pasirinkimai labiausiai tinka techninėse ir analitinėse prezentacijose, kai reikia pateikti daug smulkios informacijos ar pristatyti statistiką.

Mūsų rekomenduojamos derančios šriftų poros

Suprantame, kad ne visada yra laiko, žinių ir noro patiems ieškoti ir derinti tokias detales kaip šriftai, todėl tam, kad palengvintume jums darbą, mes atrinkome keletą šriftų porų, kurios tarpusavyje gerai dera ir kurias naudoti ir rekomenduojame. Tačiau nepatingėkite, kartais jūsų pačių išrinktas variantas gali nustebinti ir puikiai tikti būtent jūsų prezentacijos skaidrėms. Paeksperimentuokite! 

Prata ir Titillium Web tiks korporatyvinei prezentacijai

Kokį-šriftą-naudoti-prezentacijos-skaidrėse--firmine-powerpoint-prezentacija

Šis šriftas puikiausiai tinka formalioms ir korporatyvinėms Powerpoint prezentacijoms. Abu šriftai turi panašių proporcijų raides, todėl serifinis ir beserifis šriftai puikiai dera tarpusavyje. Abu šriftai yra mokami, tai suteiks jums išskirtinumo ir didesnę tikimybę, kad kiti nenaudos tokio pat šrifto.

Playfair Display ir Source Sans Pro formaliai prezentacijai

Kokį-šriftą-naudoti-prezentacijos-skaidrėse-pristatymo-skaidriu-kurimas

Šių dviejų šriftų kombinacija tinka formalioms prezentacijoms, kuriose reikia šiek tiek klasikos ir lengvo žaismingumo. Senoviško stiliaus serifinis Playfair Display šriftas puikiai dera su moderniu Source Sans Pro, kuris buvo sukurtas specialiai vartotojo sąsajos aplinkai (apie vartotojo sąsaja skaitykite čia).

Su League Spartan ir Libre Baskerville sukursite solidžias skaidres

Kokį-šriftą-naudoti-prezentacijos-skaidrėse-powerpoint-skaidriu-kurimas

Norite solidžiai ir klasiškai atrodančios prezentacijos? Naudokite šių dviejų šriftų kombinaciją. League Spartan suteiks jūsų teksto antraštėms jėgos ir svorio, o Libre Baskerville šriftas sukurs solidų klasikinį įvaizdį.

Marcellus Regular ir Twentieth Century klasikinės art-deco stilistikos prezentacijai kurti

Kokias-šriftų-poras-naudoti-jūsų-prezentacijoje-grazios-powerpoint-skaidres

Ši šriftų pora suteiks jūsų prezentacijai art-deco stiliaus vaizdą. Klasika niekada nesensta ir neišeina iš mados, tad jeigu jūs darote Powerpoint prezentaciją teisiniais klausimais, tai ši šriftų pora jums tam puikiai pasitarnaus.

Bebas Neue Bold ir Montserrat labai solidus verslo skaidrių įvaizdis

Kokį-šriftą-naudoti-prezentacijos-skaidrėse-powerpoint-prezentacijos-sriftas

Labai solidaus vaizdo reikalaujantiems, siūlome prezentacijos skaidrėse naudoti šiuos šriftus. Bebas Neue yra šriftas puikiai tinkantis antraštėms ir atrodantis labai solidžiai. Montserrat šriftas turi labai daug variacijų ir puikiai dera poroje su Bebas Neue šriftu. 

Cinzel ir Quattrocento viduržemio jūros klasika prezentacijos skaidrėse

Kokias-šriftų-poras-naudoti-jūsų-prezentacijoje-prezentaciju-skaidriu-dizainas

Klasikinė viduržemio jūros stiliaus šriftų pora, kuri papuoš bet kurią prezentaciją. Jeigu manote, kad jums tinka solidus klasikinis stilius, tai šie šriftai suteiks jūsų prezentacijos skaidrėms labai daug solidumo ir patikimumo.

Poppins ir Gidole modernioms ir techninėms prezentacijoms

Kokį-šriftą-naudoti-prezentacijos-skaidrėse--keynote-prezentacijos-dizainas
Jeigu norite moderniai ir progresyviai atrodančios prezentacijos, tai mes siūlome naudoti šią šriftų porą. Poppins šriftas suteiks industrinio įvaizdžio, o Gidole papildys jį aiškiai įskaitomu moderniu tekstu. Puikiai tinkanti pora įmonėms, kurios kuria Powerpoint arba Keynote prezentacijas modernių technologijų tema.

Didžiąją dalį šių šriftų galite parsisiųsti nemokamai iš Google Fonts svetainės. Nepavykus šriftų suderinti patiems – nedvejokite ir kreipkitės, mes tai padarysime už jus!

Panašūs įrašai

Kiek-teksto-reikia-jūsų-prezentacijos-skaidrėms-prezentaciju-kurimas
Kiek teksto reikia jūsų prezentacijos skaidrėms?
Kiek teksto reikia jūsų prezentacijos skaidrėms?     Ar esate girdėję posakį „mažiau yra daugiau“? Tai – viena mėgstamiausių grafikos dizainerių frazių, kartu idealiai tinkančių...
Maketavimas-5-pagrindinės-taisyklės-maketavimo-paslagos-klaipeda-maketavimo-darbai
Maketavimas – 5 pagrindinės taisyklės
Maketavimas - 5 pagrindinės taisyklės   Kas yra maketavimas ir ar tikrai tam reikia patyrusio dizainerio? Įprasta manyti, kad maketavimas yra tiesiog gražus teksto ir...
web-dizainas-internetiniu-svetainiu-kurimas-grafikos-dizaineris
Web dizainas orientuotas į lankytoją. Kodėl tai svarbu?
Web dizainas orientuotas į lankytoją. Kodėl tai svarbu?   Web dizainas - tarsi įmonės vizitinė kortelė, kurią pamatęs klientas turi suprasti kuo daugiau apie įmonę....